Ceres Seeds

logo

HISTORIE

Ceres Seeds je holandská seedbanka, jejichž zakladatelé na trhu fungují již od roku 1988. Pěstitelé stojící za Ceres Seeds pracovali na začátku s jamajskými, thajskými a kolumbijskými genetikami. Postupem času a s malou pomocí svých přátel z různých sfér konopného průmyslu získali kvalitní odrůdy Indicy, které byly v Holandsku již po mnoho generací.

Začátkem 90. let pracoval tým Ceres Seeds pro starý, nechvalně známý Dreadlock Coffeeshop, ale i pro renomované firmy jako Sensi Seed Bank, kde se naučili pěstovat a křížit silné a zdravé rostliny a taky to, jak poznat dobré konopí na pohled.

Koncem 90. let se začaly semenné banky objevovat všude a tým Ceres Seeds byl překvapen, že mnoho z těchto firem dělali F2 odrůdy (kříženec dvou rostlin stejné odrůdy). A tak se rozhodli brát vše vážně a zapojit se do hry s jejich vlastní F1 odrůdou (kříženec dvou různých odrůd).

SOUČASNOST

Postavili se k pěstování s jednoduchou filozofií spolehlivých a 100% vyrovnaných odrůd. Ceres Seeds začali s krajovou genetikou, která byla k dispozici od Sensi Seeds Bank a k tomu přidali silná Indica semena, která nasbírali v průběhu let v Holandsku.

V roce 1999 pak oficiálně založili semennou banku Ceres Seeds. Jméno Ceres vzali od římské bohyně zemědělství a mateřské lásky. Její jméno pochází z Proto-Indo-evropského kořene “ker“, což znamená růst, a je také kořenem slova „vytvořit“ a „zvýšit“.

Jejich první odrůda byla představena v roce 2000 a jmenovala se White Smurf. Odrůda hned v roce svého uvedení na trh získala 2 ceny na High Times Cannabis Cup, to dalo Ceres Seeds povzbuzení, které potřebovali. Pokračovali ve sbírání cen a přidali do své nabídky další odrůdy jako Northern Lights x Skunk #1, Ceres Kush a White Indica.

Ceres Seeds také navrhli své obaly. Tento design se stal poněkud standardem v průmyslu konopných semínek. Domovem Ceres Seeds v Amsterdamu je prodejna Hempshopper, která otevřela v roce 2004. Odtud se Ceres Seeds podíleli na vývoji prvního ročníku Grass-A-Matazz v roce 2005, to je Jazz ‚n Grass party, kde se představil i legendární John Sinclair. Koná se v rámci každoroční akce High Times Cannabis Cup a představuje kořeny jazzu a bluesu v historii konopí. Na druhém ročníku Grass-A-Matazz party Ceres představili novou odrůdu Fruity Thai. V následujícím roce získala tato odrůda druhou cenu na Cannabis Cup v kategorii Indica.

LEGENDÁRNÍ ODRŮDY

White Smurf neboli White Panther

Dvakrát nejoblíbenější pro znalce High Times Cannabis Cup!!!

White Panther je přejmenován na počest aktivisty, básníka a rozhlasového tvůrce Johna Sinclaira, který byl spoluzakladatelem slavné White Panther strany v roce 1968.

Jedná se o kompaktní, bílou rostlinu s hustým porostem šumivých krystalů. Je vhodná pro metodu „Zelené moře“ a má vysokou sklizeň v dobrých podmínkách. White Panther pupeny jsou lepkavé a chutné, a mají mimořádný efekt. Fanoušci White Panther upozornili na jemnou chuť, příjemné omámení a zasněné, smyslné bzučení. Je ideální volbou pro každého s chutí pro dokonalost.

Typ: Indica x Sativa přechod
Doba květu indoor: 45 až 55 dní
Výnos indoor: 0,85 g na watt světla
Sklizeň outdoor: polovina října
Výnos outdoor: V závislosti na klimatu
Skleníkový výnos: ca. 500g na rostliny

white smurf

Fruity Thai

Fruity Thai je tropické překvapení, směs holandských odrůd a originálních thajských odrůd vám dá to nejlepší z obou stran. Má svěží a sladkou chuť.

Křížením prvotřídní odrůdy ze severního Thajska s roztomilým Indica pěstovaným v Holandsku z generace na generaci, vypěstujeme Fruity Thai. Je to krásná, svěží rostlina Sativa vzhledu, ale nenechte se zmást. Tato elegantní rostlina má veškerou sílu pevného Indica, produkuje velké množství pupenů s příjemnými mozkovými efekty, že vás opustí úsměv na tváři.

Fruity Thai zraje 8 až 10 týdnů, vydává mírný zápach během vegetačního období. Za správných okolností Fruity Thai snadno přinese více než půl kilogramu sklizně. Odborníci mohou očekávat, že budou odměněni ještě více.

Pupeny mají sladkou vůni tropického ovoce s malým nádechem eukalyptu a dávají stimulující a motivující účinek, vynikající pro kreativní a bystré okamžiky. Fruity Thai nebyl pro nic za nic oceněn na Cannabis High Times Cupu pro jeho vynikající účinky! Semínka této legendy můžete objednat zde.

Typ: Sativa x Indica přechod
Doba květu indoor: 55 až 65 dní
Výnos indoor: 1,2 gram na watt světla
Sklizeň outdoor: konec října
Výnos outdoor: V závislosti na klimatu
Skleníkový výnos: ca. 700g na rostliny

fruity tai

zasadto baner