Dutch Passion

logoHISTORIE

Dutch Passion je proslulá holandská semenná banka a je jednou z celosvětově nejstarších bank konopných semen. Je také jednou z mála původních, dosud fungujících společností dodávajících semena.

Dutch Passion byla založena v Amsterdamu v roce 1987, ale dá se říci, že skutečné začátky sahají do roku 1972. Tehdy zakladatel Henk van Dalen začal pěstovat konopí pro vlastní potřeby. Jeho výhodou bylo, že studoval 6 let biologii na Amsterdamské univerzitě a během svého studia se věnoval také farmakologii a studiu účinků psychedelik a jiných drog. A Brzo se stal jedním z prvních uznávaných pěstitelů konopí.

Henk používal semena dovážené z Thajska a Nigérie, které křížil s ostatními varietami, na které prostřednictvím sítě svých kontaktů mezi pěstiteli narazil.

V roce 1988 si v Holandsku otevřel coffeshop s názvem „Homegrown Fantasy“. Jednalo se o první holandský coffeshop (a tudíž i první na světě), který prodával pouze konopné produkty vypěstované a zpracované v Holandsku. Dnes už ale má tento coffeshop nového vlastníka a s pověstí Dutch Passion nemá nic společného.

Mezi největší přínosy Henka a Dutch Passion bylo vytvoření feminizovaných semen v 90. letech. V dnešní době představují feminizovaná semínka naprostou většinu prodávaných semen, ale i přes tento objev feminizovaných semen uchovává Dutch Passion nadále zhruba třetinu svých variet také ve formě běžných, „nefeminizovaných“ semen.

SOUČASNOST

Konopná semínka označovaná jako AutoFem neboli samonakvétací představují oblast, do níž společnost Dutch Passion v posledních několika letech intenzivně investovala. Narozdíl od normálních feminizovaných semen tradičních variet přecházejí variety AutoFem do květu automaticky, bez ohledu na světelný cyklus. Pro indoor pěstitele to znamená, že světelný cyklus může zůstat nastaven na 20 hodin světla denně po celé období života rostlin AutoFem.

Dutch Passion získala za roky své existence mnoho ocenění. Mezi oceněné odrůdy této seedbanky patří: Power Plant, Orange Bud, Blueberry, Blue Moonshine, Strawberry Cough, Mazar, Euforia a Passion#1.

V roce 1996 se stala Dutch Passion první společností, která začala s testováním hladiny THC a CBD u svých odrůd.

Semena Dutch Passion jsou vybírány dle zralosti, velikosti a poměru klíčivosti (95%). Vysoký faktor klíčivosti je způsoben především dodržováním správné relativní vlhkosti uvnitř semínka (30%). Při skladování za dané vlhkosti při 6°C v chladničce si semena uchovají klíčivost 90-95% i po dobu 5 až 6 let.

Jejich legendární variety jsou stále stejně v oblibě jako v 80. a 90. letech a řada z nich je k dispozici ve formě běžných i feminizovaných semen. Díky svým zkušenostem patří semena konopí této seedbanky k těm nejkvalitnějším na trhu.

Jejich úspěch stojí a je vybudován na třech důležitých zásadách:

             – Jednak sbírají a šlechtí nejlepší konopný genetický materiál tak, aby soběstačnému pěstiteli konopí umožnili vypěstovat si pro sebe marihuanu té nejlepší kvality.

           – Za druhé neustávají v průkopnických inovacích. V 90. letech objevili feminizovaná semena a později nastavili nejvyšší standardy feminizovaných semen. Dutch Passion se nikdy neobávala zcela převrátit běžné myšlení, aby mohla nabídnout lepší semínka.

               – A za třetí, zákazníkům nabízí tu nejvyšší úroveň zákaznických služeb. Ve svém oboru působí již několik desetiletí právě díky tomu, že poskytuje semena nejvyšší kvality a nejspolehlivější semena, proto má také milióny spokojených zákazníků.

V roce 2012 oslavili 25 úspěšných let existence. Tento úspěch stojí na skvělých varietách, které vytvořili a na službách a podpoře, které nabízí zákazníkům.

LEGENDÁRNÍ ODRŮDY

Power Plant

Tato rostlina se objevila v roce 1997 a dosáhla okamžitého úspěchu. Když se objevila poprvé, chtěly ji ve svém menu mít všechny coffeeshopy, a v těch holandských zůstává i dnes. Jedná se o vysoce stabilní rostlinu s velkým výnosem. Power Plant je varieta s převážným zastoupením Sativa z jižní Afriky.

Při pěstování indoor, ve skleníku i outdoor (dobře se jí daří ve středomořském klimatu) dává vysoký výnos, přičemž rekord dosahuje 500-600 gramů/m2, a je oblíbená u rekreačních uživatelů i uživatelů pro léčivé účinky.

Power Plant je bohatá na THC, má ohromující, silné účinky. Má svěží příchuť, také má jemný a lahodný kouř, a po kouření zanechává sladkou chuť.

Rostliny dosahují výšky 1 až 1,5 m a palice bývají často 30 cm dlouhé, přičemž obsahují malé lístky. Období květu venku nastupuje pozdě, rostliny ale dozrávají rychle a obvykle jsou zralé zhruba ve druhém týdnu října.

THC: 15%
Doba květu: 8 týdnů
Čas sklizně outdoor: 2. týden v říjnu

power

Orange Bud

Orange Bud byl vybrán z výjimečných genetik Skunku v raných osmdesátých letech. Je to velmi stabilní odrůda, která roste dobře uvnitř i venku v jakémkoliv typu půdního substrátu. Produkuje velké množství hutných palic pokrytých krystalky a krásnými oranžovými chloupky.

Orange Bud byl vítěznou odrůdou v 80. a 90. letech, ale pořád zůstává klasickou odrůdou skunku, která by měla být vychutnána každým skunkovým znalcem.

Má vysoce silný a povznášející kouř a navozuje rauš intelektuálního rázu, je proto příhodný pro kuřáky holdující aktivnímu životnímu stylu. Chuť této rostliny je sladká s osvěžujícím citrusovým nádechem nektarinek a zralých pomerančů.

Tato odrůda se stále řadí mezi pět nejlépe prodejných odrůd a to z těchto důvodů: je stabilní, silná, snadno se pěstuje a má vysoký výnos.

Výška: pokojová 1 až 1,5 metrů (skleník 1,8 až 3 metry)
THC: 16.5%
Doba květu: 8 týdnů
Čas sklizně outdoor: konec října

orange

zasadto baner