Flying Dutchmen

logoHISTORIE

Flying Dutchmen je seedbanka pojmenovaná podle legendární lodi duchů „Bludný Holanďan„. Jedná se o holandskou semennou banku, která vznikla oficiálně v roce 1998 a sídlí v Amsterdamu. Zakladatelem banky je Eddie a jeho zkušenosti sahají daleko do minulosti. Už v roce 1984 spolupracoval se známým Skunkmanem, který z USA přivezl do Evropy několik odrůd konopí, včetně první Skunk#1.

Během 60. let byla v Holandsku většinou jen podřadná jihovýchodní asijská tráva a hašiš. Začátkem 70. let začalo pár nadšenců pěstovat hodně semínek, které nasbírali během let a k tomu již dlouho ustálené „purple“ (fialky) a „green lemon“ (limetky). Ty byly používány během 2. světové války jako náhražka tabáku. V té době do Holandska také dorazilo několik semínek afgánu (Afghani). Holanďané se při pěstování těchto variet setkali s omezeným úspěchem, avšak spotřebitelé nejevily zájem o tento „Nederwiet“ a stále preferovaly jejich dovážený hašiš.

SOUČASNOST

V USA bylo kouření marihuany již dobře uchyceno a nadšenci pěstovali konopí ze semínek z celého světa. Převážně byly preferovány typy čistých Sativ zásluhou typu high, které poskytovaly. Ale tyto typy čistých Sativ nebyly původně z USA a málokdy včas dokvétaly. Mnoho kříženců bylo vytvořeno v USA z čistých Sativ, většina Thai, Columbian, Mexican a South Indian Landrace rostlin. Během poloviny a konce 70. let byly představeny semínka indického konopí, obsahující Afghan#1, Mazar-I-Sharif, Chitral a Hindu Kush.

Šlechtitelé křížili tyto brzce dokvétající indické variety se sladšími ale později dokvétajícími Sativami. Některé z raných odrůd Sativ/Indic byly šlechtěny „vzácnými“ semínky obsahující Skunk#1 (Columbian x Afghan#1) X Acapulco Gold), Original Haze, Hindu Kush a Afghan#1.

Na začátku 80. let tyto odrůdy a mnoho jiných jako Early California, Thai, Columbian, South Indian, Early Gir, Hawaiian Indica, Californian Orange a South African Landrance byly přineseny do Holandska Samem Skunkmanem, jedním z objevitelů vzácných semínek (Skunk#1).

Tři přední „hráči“ tehdy se zájmem o nalezení dokonalé rostliny začali pěstovat Skunkmanovy semínka. Eddie, který pracoval společně se Skunkmanem několik let, vytvořil na začátku 80. let úspěšný velkoobchod se semínky a nyní provozuje seedbanku Flying Dutchmen a Cannabis College. Ben Dronkers zakladatel Sensi Seeds. A nechvalně známý Neville, který dříve vlastnil Cannabis Castle, kde tenkrát také experimentoval s jeho vlastními genetikami.

Genetický základ pro téměř všechny odrůdy, které jsou dnes k nalezení v Holandsku, původně uvedl Skunkman a následující šlechtění bylo dosaženo těmito průkopníky.

Klíčem ke šlechtění kvalitní zásoby semínek je postup výběru. Eddie společně s jeho společníkem pěstovali desítky tisíc z každé odrůdy, aby nalezli výjimečné rostliny. Používali skleníky velké až 20 000 metrů čtverečních se zatemňovacím systémem.

V současnosti, výzkum a vývoj stále tvoří velkou část jejich práce.

LEGENDÁRNÍ ODRŮDY

Afghanica

Vzhled, chuť a účinky tohoto křížence jsou ovlivněny geny odrůdy Afghani, zatímco geny Skunku výrazně zesilují svěžest, výnos a sílu, čímž ho řadí mezi modelovou špičku.

Afghanica je vyššího růstu a tvoří pevné, těžké palice, které přímo přetékají. Tato rostlina je vhodná pro různá léčebná využití. Je velmi nenáročná na udržování a má velice energický růst.

Chuť je výrazná afghani-citrusová, vůně je sladká. Má středně silný až silný účinek na tělo i hlavu.

Typ: převážně Indica
Doba kvetení indoor: 55 až 60 dní
Výnos: 120 g

afghanica

G-Force

Jedná se o křížence Skunku a Northern Lights a je uznávanou šlechtitelskou klasikou pro své snadné pěstování a monstrózní produkci pryskyřice. Příměs uzemňující síly Indicy proslulého modelu G-13 činí z tohoto nového křížence sílu, se kterou musí i kompetentní pěstitel zacházet velmi opatrně.

G-Force pochází skoro výhradně z Indicy. Jedná se tedy o čistou Indicu zkříženou s převážně Indica Skunkem. Rostliny s největšími palicemi a s největším obsahem pryskyřice by měly být ponechány kvést plných devět týdnů pro dosažení nejlepšího výsledku.

Poskytuje vysoký výnos a super silný efekt (ne každý hulič zvládne takové přetížení).

Typ: Indica / Sativa
Doba kvetení indoor: 55 až 65 dní

g-force

zasadto baner