Paradise Seeds

logoHISTORIE

Paradise Seeds je slavná holandská semenná banka, která vznikla v roce 1994 po 12 letech pěstování, testování a experimentování s různými odrůdami. Proto jsou jejich odrůdy geneticky silné a Paradise Seeds tak můžou na sběratelský trh dodávat jen absolutně nejkvalitnější semena konopí. 

Zhruba před 17 lety začalo mnoho coffeeshopů v Amsterdamu prodávat dovezený hašiš z Indie, Afghánistánu nebo Maroka a trávu z Thajska, Kolumbie, Mexika nebo Malawi. Většina z toho byla nízké kvality, ale věci se začaly měnit a na trh byly uvedeny nové typy z USA, kříženci vyšší kvality. V té době se Paradise Seeds zapojila do pátrání po odrůdách lepší kvality a to vše se odehrávalo v Amsterdamu a na několika místech v Holandsku. Jejich cílem bylo vytvořit lepší trávu, se sladko kořeněnou chutí a silnějším účinkem, pro jejich vlastní potřebu.

To vedlo k několika novým odrůdám. Díky průkopníkům jako byli oni, se holandské konopí stalo nejlepším na světě. To si také uvědomilo mnoho cizinců, že holandské konopí bylo té nejvyšší kvality. Pěstovali semínka doma pro vlastní potřebu. V té době si také jejich semínka našla cestu k lidem v místním coffeeshopu v Amsterdamu.

SOUČASNOST

V roce 1999 vyhráli první cenu s jejich slavnou Sensi Star v High life Cupu, jedná se o největší objektivní soutěž pro coffeeshopy, growshopy a semenné banky v Holandsku. A opět v roce 1999 se stejnou odrůdou Sensi Star vyhráli první místo v High Times Cannabis Cupu a čtvrté místo s odrůdou Nebula. V roce 2000 vyhráli opět s odrůdou Sensi Star a to tentokrát druhé místo v High Times Cannabis Cupu.

Paradise seeds striktně udržuje výběrová kritéria charakteristických vlastností jako je například síla a chuť. Důsledkem toho vznikají silné odrůdy, které uspokojí každého, kdo si chce vychutnat nejsladší ovoce rajských holandských zahrad.

Jejich semena jsou pěstována ekologickým způsobem a pravidelně testována na životaschopnost.

LEGENDÁRNÍ ODRŮDY

Sensi Star

Vítěz 1. ceny soutěže Highlife Cannabis Cup 1999 (kategorie Bio)
Vítěz 1. ceny soutěže High Times Cannabis Cup 1999 (kategorie Indika)
Vítěz 2. ceny soutěže High Times Cannabis Cup 2000 (kategorie Indika)
Rostlina roku 2003, časopis High Times
Vítěz 1. ceny soutěže Highlife Cannnabis Cup 2004 (kategorie Bio)
Vítěz 2. ceny soutěže Highlife Feria Barcelona 2004
Vítěz 3. ceny soutěže International Cannagraphics 2005
Vítěz 3. ceny soutěže Copa La Bella Flor Spain 2005
Vítěz 3. ceny soutěže High Times Cannabis Cup 2005
Vítěz 2. ceny soutěže Champions Cup Spain 2005
Vítěz 2. ceny soutěže Seed Cup 2008 Italy (kategorie Indika)
Vítěz 3. ceny soutěže Highlife cup 2009 (hydro)
Rostlina roku 2009 / 2010 Spain

Sensi Star je jedna z nejsilnějších Indic, na kterou můžete narazit. Tato rostlina je ohromná, produkuje silné a masivní palice, obdařené značným množstvím pryskyřice. Ačkoli je to z většiny Indica, účinně povznáší tělo i ducha. Tato výkonná Indica vytváří skálopevné palice, které mají citronově / kovové aroma a příchuť.

Pokud hledáte výjimečnou odrůdu se zárukou velkých palic a dokonalé chuti, pak je pro vás Sensi Star tou správnou volbou.

Doba květu indoor: 56 až 63 dní
Sklizeň outdoor: začátkem října
Výnos indoor: 350 až 450 g/m2
Výnos outdoor: 400 až 500 gramů na rostlinu
Efekt/stav: silný fyzický účinek s možným cerebrálním efektem
Obsah THC: 15 až18%

sensi

Nebula

Vítěz 3. ceny soutěže Highlife Cup 2004 (kategorie hydro)
Vítěz 1. ceny soutěže Copa La Bella Flor Spain 2005
Vítěz 2. ceny soutěže High Times Cannabis Cup 2005

Nebula je rostlina, se kterou má zkušenost již mnoho českých growerů. Díky svému stabilnímu výnosu a dokonalé chuti je tak oblíbená.  Nebula se v květu mírně vytáhne, ale produkuje velmi tlusté palice, pokud se jí dostává hodně světla.  Tyto palice jsou bohatě pokryté lepkavou pryskyřicí. Jak už její název napovídá, Nebula je pokryta třpytem THC trichomů a je schopná vás odvést do své kosmické říše. Stav je transcendentální a cerebrální, i trochu psychedelický.

Nebula má otevřenou stukturu, která je excelentní pro indoor pěstování, kde tyto rostliny nejlépe prosperují metodou Sea Of Green. Nebula by si mohla vysloužit přezdívku „medová tráva“ pro svou sladkou vůni a typickou medově-ovocnou chuť. Tato odrůda je velmi příjemná a chutná, pro ty, kteří hledají „oldschool“ chuť.

Pokud zvolíte Nebulu, zaručeně nebudete litovat. Své přednosti spolehlivě předvede začínajícím i zkušeným growerům. Pro hydroponické pěstování je to jedna z nejlepších odrůd vůbec.

Doba květu indoor: 60 až 65 dní
Sklizeň outdoor: 10. října
Výnos indoor: až 500 g/m2 metodou Sea of Green
Výnos outdoor: 500 až 800 g na rostlinu
Efekt/stav: cerebrální, tripoidní
Obsah THC: 15 až 18%

nebula

zasadto baner