Sensi Seeds

logo

HISTORIE

Sensi Seeds patří mezi největší semenné banky na světě. Zakladatel, holanďan Ben Dronkers začal s pěstováním konopí už v 70. letech minulého století. Od začátku si budoval sbírku semen všemožných odrůd, které se k němu dostaly. Potom během následujících let se věnoval studiu botaniky a agronomie a došel k závěru, že genotyp většiny plodin je tím skutečně důležitým, důležitějším než pěstební metodika. Během 70. a 80. let cestoval po světě, aby našel ty nejlepší genetiky, které uvedli na trh začátkem 90. let. Procestoval tak střední Asii, Himaláje, Indii, jihovýchodní Asii a dále jih.

Přišel rok 1984 a Benovi se jeho sbírka zřejmě zdála příliš malá a tak se vrhl na šlechtění vlastních odrůd. Vzhledem k objemu semen, která doposud nasbíral, měl opravdu dost materiálu. Ve stejné době navíc začala do Evropy pronikat první semena stabilizovaných linií z USA, jako byl Skunk nebo Haze. Navíc Ben byl jedním z pouhých tří šlechtitelů v Holandsku, kteří měli k těmto zárodkům nového věku přístup. To mu také umožnilo vytvořit neskutečnou variaci rostlin, spojením nových, ale stabilních odrůd s těmi tradičními.

Samotná značka Sensi Seeds vznikla v roce 1985 a už od začátku kladl Ben důraz na vědeckou preciznost jak při šlechtění, tak i při množení. Stal se tak zřejmě prvním, kdo se na vývoj nových odrůd podíval jinak, než okem hipíka.

SOUČASNOST

V roce 1998 byla založena dceřiná značka White Label, pod níž měly být produkovány kvalitní odrůdy za rozumné ceny odvozené z genofondu Sensi Seeds. White Label tak funguje jako jakási laboratoř pro svoji mateřskou firmu, jejíž výstupy jsou prodávány pod odlišnou hlavičkou.

V roce 2006 se Eddie, zakladatel Flying Dutchmen, rozhodl opustit společnost a prodat svůj podíl. Sensi Seeds ihned přispěchali s nabídkou a tak se i tato značka stala součástí Benova impéria. Je to zajímavé, protože ti tři holandští pěstitelé, kteří měli přístup k americké genetice, byli Ben, Neville a právě Eddie, takže ve výsledku se všechny tři zdroje smrskly v jednu firmu, i když v té době exkluzivita nějakého Skunku nebo Haze byla už dost passé.

V současnosti se v Sensi Seeds pořád pracuje na nových projektech i zlepšování těch starých, takže snad ještě něco pěkného ukážou.

Sensi Seeds mají pověst stabilního a solidního zdroje semen se zaručeným výsledkem. Každá odrůda s jejich nabídky není sice legendou, ale i takové se najdou, a na druhou stranu nemají žádné vyloženě špatné odrůdy.

Jejich Early variace (Early Girl, Early Skunk, Early Pearl) a kromě nich také i legendární jihoafrický Durban patří k tomu nejlepšímu, co se dá v našich sklenících, na našich dvorcích a v našich lesích pěstovat a dopěstovat.

Sensi Seeds prodávali také samonakvétací odrůdy dlouho před aktuálním boomem. Jen se nikdy nedostali k tomu, aby tyto odrůdy stabilizovali, takže samonakvétání se projevuje asi jen u poloviny rostlin, zbytek kvete normálně. Jedná se o linie s přízviskem Ruderalis (Ruderalis Skunk a Ruderalis Indica). Přestože díru do světa neudělaly, jedná se o zajímavé rarity.

LEGENDÁRNÍ ODRŮDY

Jack Herer

Jméno této odrůdy je dáno po známém propagátorovi konopí Jacku Hererovi.  Tato odrůda je směsí těch nejlepších tropických Sativ a Indic. Jedná se o násobného hybrida, který je výsledkem mnoha let šlechtění a selekce. Tři ze čtyř vybraných genetik, které použili na tvorbu Jacka Herera, jsou velmi ovlivněny Sativou. Čtvrtá genetika zase vykazuje všechny rysy Indicy – doba květu, kompaktní rostlina s tvrdými palicemi a tvar palic. Vrcholy palic této rostliny jsou v květu postupně „zasypány“ krystalky pryskyřice, stejně je tomu s listy a s kompletně celou rostlinou. Tato odrůda byla prezentována na High Times Cannabis Cupu na počest Jacka Herera, jednoho z největších amerických konopných aktivistů a autora knihy „The Emperor Wears No Clothes“. Jack Herer má mocný a dvousečný účinek. Jednak velmi ovlivňuje tělo, můžete cítit všechny vibrace probíhající vám pod nohama a zároveň Váš mozek vystřelí do závratných výšin.

Typ: 55% Sativa / 45% Indica
Doba květu indoor: 50 až 70 dní
Výnos: nad 125 g
Výška rostliny: 150 až 180 cm

jack

Northern Lights #5 x Haze

Protiklady se setkaly v perfektním hybridu! Northern Lights # 5 x Haze v sobě mají ty nejjemnější rysy tropické Sativy a smyslné Indicy. Jedná se o velmi oblíbeného křížence mezi pěstiteli, má velmi silné psychedelické účinky. U Northern Lights #5 x Haze je možné očekávat velmi velký výnos. Rostlinám pěstovaným indoor na přepnutí do fáze květu stačí jen malé, nebo dokonce žádné vegetativní období, vše si vykompenzuje ve fázi květu. Masivní květenství vás oslní již v polovině cyklu a do sklizně jen „bobtná“ a mohutní. Palice jsou hojně ochlupené, pokryté pryskyřicí a bývá běžné, že jsou silnější než pěstitelova paže. Rostlinu jde velmi snadno klonovat a klony neztrácí svou kvalitu i po několik generací. Oblíbíte si jej hlavně pro svou obrovskou a bohatou sklizeň.

Typ: 70 % Sativa / 30 % Indica
Doba květu indoor: 65 až 75 dní
Výnos: nad 150 g
Výška rostliny: 150 až 180 cm

norhem

zasadto baner