Serious Seeds

logoHISTORIE

Serious Seeds je menší holandská semenná banka, která patří mezi naprostou špičku ve světě, co se týče kvality jejich odrůd. Zakladatelem Serious Seeds je Simon, vystudovaný biolog. Nějakou dobu se věnoval pěstování konopí jen pro svou zábavu, ale pak ho Alan Dronkers, nejstarší syn Bena Dronkerse (zakladatele semenné banky Sensi Seeds), zaměstnal u semenné banky Sensi Seeds. Po nějaké době se Simon osamostatnil a v roce 1995 založil seedbanku Serious Seeds.

Zajímavé je, že Simon byl vždy nekuřák, nekouřil ani marihuanu, protože v Holandsku bylo zvykem míchat ji s tabákem. S kouřením čisté marihuany se setkal až po studiu při cestování po Africe v roce 1986 a ihned ho to zaujalo. Dá se tak říci, že od té doby začal sbírat semínka konopí. V dnešní době je stále jedním z mála Holanďanů, kteří kouří marihuanu ve své čisté podobě, tak jak by se mělo.

V roce 1995 byla vydána první odrůda pod značkou Serious Seeds a tou byla slavná AK-47. A už v prvním roce zvítězila na High Times Cannabis Cupu a v dnešní době neustále sbírá různá ocenění.

SOUČASNOST

Zájmem Serious Seeds vždy bylo, aby výrobky vypěstované z různých semen byly k vyzkoušení v některých nejlepších coffeeshopech v Amsterdamu. Jedním z těchto coffeeshopů je Greenhouse, který prodává produkty Serious Seeds od začátku v roce 1995 až do dnes. V roce 1995 vyhrál Greenhouse coffeeshop Cannabis Cup s odrůdou Kali Mist. V následujícím roce vyhrál další slavný coffeeshop Dampkring pohár Cannabis Cupu za nejnovější odrůdu, která se nazývá White Russian.

Serious Seeds byli vždy malou společností a dávají přednost tomu, aby to tak i nadále zůstalo. Sami jsou milovníci dobrého kouření a tak se snaží neustále vyvíjet nové a zajímavé odrůdy jak pro sebe, tak pro své zákazníky. To znamená, že nevytváří každý rok nové a nové odrůdy a to ani z komerčních důvodů. Nové odrůdy začínají prodávat až tehdy, když mají něco, co za to opravdu stojí jak pro pěstitele, tak pro kuřáky.

V roce 2012 došlo k velké události v konopném světě, došlo ke spojení Serious Seeds s o něco méně známou, ale přesto kvalitní seedbankou Magus Genetics. Značka Serious Seeds tu zůstane i nadále, zatímco jméno Magus Genetics pomalu vyšumí. Původní majitel Magus Genetics, Gerrit, se dostal do složité životní situace a to kvůli těžkému onemocnění v rodině. A to mu bohužel dále neumožňovalo věnovat se této semenné bance. Gerrit a Simon se znali už dlouhá léta a tak Gerrit jako první nabídl Magus Genetics ke koupi právě Simonovi a ten dlouho neváhal.

LEGENDÁRNÍ ODRŮDY

AK-47

AK-47 je nejpopulárnější odrůda této seedbanky. Jedná se o nenáročnou odrůdu. Rostlina je středně vysoká, produkující dobrou úrodu. Tato rostlina získala mnoho obdivuhodných ocenění a poslední z nich bylo 1. místo na High Life Cupu v Barceloně v roce 2005 v kategorii hašiš.

AK-47 má na Sativu poměrně krátké období květu. Tato odrůda produkuje kompaktní, ne moc listnaté palice, pokryté zářícími pryskyřicovými krystaly.

Pozornost věnujte především extrémně silnému aroma této rostliny. Má také silný a dlouhotrvající účinek. Nezávislé laboratorní testy na Cannabis Cupu 1999 ukázaly ve vzorcích 21,5 % THC, což bylo nejvíce ze všech toho roku.

Typ: dominantní Sativa
Doba květu indoor: 53 až 63 dní
Sklizeň outdoor: 15. – 31. října

ak

Kali Mist

V současné době se pravděpodobně jedná o nejlepší Sativa odrůdu, která je k dostání. Kali Mist je tradičně rostoucí rostlina, která má jen velmi málo listů, produkující opravdu velkou úrodu. Poslední cena, kterou Kali Mist získala, bylo 1.místo na Ibiza Cupu v roce 2009.

Tato rostlina vytváří husté chomáče spirálovitých palic, které mají vysoký obsah pryskyřice a luxusní kořeněnou vůní.

Účinek Kali Mist je velmi silný a dostane vás zaručeně do pohody. Očekávat můžete také bohaté sklizně. Pokud se rostlina zasadí venku na počátku roku, může dosáhnout velmi vysokých rozměrů. Je velmi odolná proti plísním i během nepříznivého počasí.

Tato odrůda má také vynikající léčivé účinky a to především při bolestech zad a jiných chronických bolestech. Je také velmi oblíbená u žen a to zejména díky schopnosti potlačit menstruační bolesti.

Typ: Sativa
Sklizeň outdoor: listopad
Doba květu indoor: 70 až 90 dní

kalo

zasadto baner