Soma Seeds

logaHISTORIE

V roce 1967 pracoval zakladatel Soma Seeds Soma v IBM na Madison Avenue v New Yorku jako poštovní úředník v kanceláři, to měl 18 let. Jeho spolupracovník mu nabídl trochu ganji a Soma si ji po práci doma zakouřil. Okamžitě se zamiloval do toho uklidňujícího pocitu, který se mu rozprostřel po těle, toto byl zlom v jeho životě a od té doby věděl, že ganja bude jeho cestou. Za 45 let, které uplynuly od jeho prvního jointa zjistil, že konopí je jednou z nejvíce pozitivních sil v jeho životě. Konopí začla pěstovat v roce 1971 v jižním Vermontu, kde provozoval vegetariánskou restauraci a pekárnu. Při práci si prohluboval znalosti o ekologii, životním prostředí a zdravé stravě, to vše vedlo k jeho zájmu o pěstování konopí v ekologickém režimu. Od té doby se stále snaží nalézt různé spůsoby jak udělat naši planetu zelenějsí.

SOUČASNOST

Všechna semena, které dnes Soma ve své bance nabízí pocházejí výhradně z ekologicky pěstovaných rostlin. Soma říká, že se není ochoten vzdát své rostliny, která mu přináší medicínské využití, lze ji jíst, vyrábět s ní oblečení, papír a dalí a další výrobky. Semínka od Soma Seeds jsou vždy pečlivě zabalena v krásných pouzdrech. Soma dbá i na estetiku balení a především na kvalitu semen. Soma říká, že pokud chcete udělat naši planetu zelenější, neváhejte a pěstujte konopí, i když Vámn to legislativa ve Vaší zemi nepovoluje, tvrdí, že zasadit si rostlinu je základní právo každého člověka na světě a nikdo mu je nemůže vzít.

LEGENDÁRNÍ ODRŮDY

Sogouda

Informace o této odrůdě přímo od Somy zde.

Genetika: Blueberry – Cheese – G13 Haze
Genetika: Indica: 70% Sativa: 30%
Minimálním výnos: 40g
Doba květu: 9-10 týdnů

sogouda

Amnesia Haze

Informace o této odrůdě přímo od Somy zde.

Amnesia Haze je velmi složitým genetickým křížencem. Jde o nádhernou genetiku z jihovýchodní Asie (Thajsko, Kambodža, Laos), která je u Somy favoritem. Tato genetika je říznuta jemnou jamajskou odrůdou Haze s jejím vysokým procentem THC a ostrou chuťí. Naposled byla přidána Afghani-Hawaiian genetika pro urychlení doby kvetení a zlepšení chuťi. Výsledkem je kmen, který vyhrál první místo ve 3 různých soutěží v Nizozemí v posledních letech, včetně High Times Cannabis Cup 2004 a High Times Cannabis Cup 2012.

Genetika: Haze
Genetika: Indica: 30% Sativa: 70%
Minimální výnos: 20 až 30 g
Doba květu: 12-13 týden

amneziahaze

zasadto baner